Aktualnosci
Aktualnosci

Rower Aglomeracyjny na osiedlu Czyżkówko

Wpisany przez Administrator wtorek, 03 kwietnia 2018 21:15
Email

 

Zwrócilismy się z zapytaniem do BOK Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego,  z zapytaniem czy przewidują w tym roku stacje rowerowe na naszym osiedlu niestety otrzymaliśmy informacje, że  chwilę obecna nie jest planowana rozbudowa systemu.  Biuro Rozwoju Klienta prześle jednak zgłoszenie do działu rozwoju, który rozważy propozycję przy kolejnych rozbudowach.

 

Biuro Obsługi Klienta BRA

 

 

 

Trwają prace wyburzeniowe na ulicy Grunwaldzkiej.

Wpisany przez Administrator wtorek, 03 kwietnia 2018 19:48

 

Trwa wyburzanie budynków przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. W sumie ma ich zniknąć ponad 30.

Wyburzone zostaną wszystkie domy położone przy ul. Grunwaldzkiej na odcinku o numeracji parzystej, od ul. Koronowskiej 1 do Grunwaldzkiej 206. Poza tym wyburzony będzie budynek przy ul. Grunwaldzkiej 201 oraz domy o numeracji 222, 235, 243, 245, 249, 251. Znikną też dwa budynki usytuowane na ulicach bocznych od Grunwaldzkiej (Papuzia 10 i Skośna 24).

 

źródło: pomorska.pl

 

 

 

Harmonogram odpadów osiedle Czyżkowko 2018

wtorek, 09 stycznia 2018 20:13
Email

 

Zachęcamy do skorzystania z aplikacji harmonogramu wywozów odpadów komunalnych na terenie osiedla Czyżkowko. Kliknij TUTAJ aby wygenerować harmonogram.

 

źródło: www.remodispl

 

   

Pogoda pokrzyżowała plany bydgoskich drogowców

 
 
Niestety pogoda tego lata bardzo mocno zweryfikowała plany równania dróg gruntowych bydgoskich drogowców. - Opady deszczu skutecznie nas przeganiały z kolejnych ulic, na których pracowaliśmy zgodnie z harmonogramem, jak również z ulic, które równaliśmy interwencyjnie na zgłoszenia mieszkańców - podaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy zarządu dróg. - W związku z tym podjęliśmy dzisiaj decyzję, o odstąpieniu od harmonogramu równania ulic gruntowych na terenie miasta Bydgoszczy i prowadzimy naprawy w trybie interwencyjnym.Co to znaczy? Że nie każda ulica zostanie wyrównana wtedy, kiedy wynikało to z harmonogramu. Równanie uzależnione będzie od pogody i stanu, w jakim ulica się znajduje. - Do profilowania wybieramy ulice, które nam na to pozwalają, czyli są na tyle suche, że może na nie wjechać sprzęt ciężki, a efekty jego pracy utrzymają się przez dłuższy czas - precyzuje rzecznik drogowców. - W pierwszej kolejności wybieramy ulice zbiorcze o najbardziej zniszczonych nawierzchniach gruntowych. No i równamy cały czas i będziemy równali prawdopodobnie nie tylko do końca października, jak pierwotnie zakładaliśmy, ale i w listopadzie.
Drogowcy czekają na zgłoszenia od mieszkańców i od rad osiedli, które ulice gruntowe. Można telefonować do wydziału utrzymania dróg pod nr tel. (52) 582 27 14 lub 582 27 15. Zaznaczają, że zanim wjadą tam ze sprzętem, sprawdzą, czy dana ulica faktycznie rażąco odbiega standardem od innych ulic o nawierzchni nieutwardzonej.
 
 
źródło: pomorska.pl
 
 
 
 

 


 

 
   

Strona 1 z 10

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>