Pytania mieszkańców do Rady Osiedla
Pytania mieszkańców do Rady Osiedla

Informacja:


Na prośbę mieszkańca osiedla Czyżkówko została założona zakładka Pytania do Rady Osiedla. Chcielibyśmy jednakże zwrócić uwagę, że serwis www.czyżkówko.pl nie jest w żaden sposób powiązany z Radą Osiedla i ma charakter informacyjny. Mamy jednak nadzieję, że Państwa pytania zostaną zauważone.

_________________________________________________________________


Pan Piotr:

Witam. Jestem mieszkańcem ulicy Burzowej. Mam kilka pytań. Czy jest szansa na budowę nowej drogi z kostki na ulicy Burzowej lub chociaż na ulicy Pod Borem? Czy powstanie jakiś parking przy cmentarzu wzdłuż ulicy Pod Borem, bo narazie jest ściernisko i błocisko. Kilka razy mieszkańcy ulicy Burzowej pisali petycję do przezydenta w sprawie nowej drogi ale bez żadnego efektu. Czy nie można by skorzystać z programów unijnych oraz środków Urzędu Marszałkowkiego, tak jak na Kapuściskach, w ramach rewitalizacji oiedla, gdzie np. wymieniają stary aczkolwiek w dobrym stanie chodnik asfaltowy na kostkę brukową (dot. ulicy Generalskiej). U nas tylko piach i tumany kurzu, jesienią kałuże a zimą tony śniegu. Żyjemy w XXI wieku ale drogi osiedlowe są w opłakanym stanie. Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Data nadesłania: 22-08-2013

Pan Janusz:

Dzień dobry.

Proszę o informację, kiedy na naszym osiedlu powstanie ogólnodostepny plac zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia? Na innych osiedlach w Bydgoszczy, czy innych osiedlach mniejszych miast, takich placów jest kilka. Nie ma takiego miejsca w okolicach ul. Chmurnej, aby wyjść z 1,5 rocznym dzieckiem na spacer, żeby mogło pobujać się na bujawce czy pobawić w piaskownicy. Wszędzie tylko czarna sucha ziemia, a w okolicznym lesie pełno śmieci po okolicznych "typkach".

Data nadesłania: 25-07-2013

Komentarze   

 
0 #16 Administrator 2016-04-22 12:06
Cytuję Paweł:
Czy z radnymi osiedla można skontaktować się poprzez e-mail?


Prosiliśmy Rade Osiedla Czyżkówko o adres mailowy niestety go do tej pory nie otrzymaliśmy. Ciężko mi tym sposobem przekierować Pana prośbę oraz pytanie bezpośrednio do Rady Osiedla mam nadzieje, że Pana pytanie zostanie zauważone przez Rade.
Cytować
 
 
0 #15 Paweł 2016-04-21 22:06
Czy z radnymi osiedla można skontaktować się poprzez e-mail?
Cytować
 
 
0 #14 Bogdan 2015-04-14 15:03
Witam.
Mam pytanie dotyczące sprzątania chodników przez firmę Micros. W okresie zimy wspomniana wyżej firma ma obowiązek odśnieżać i sypać piaskiem chodniki przy ul. Nad Torem i robi to. Gdy przychodzi wiosna ta sama firma sprząta chodnik przy ul. Nad Torem z nagromadzonego przez zimę piasku. No i właśnie od dwóch lat sprząta ale tylko po stronie parzystej, strona nieparzysta wygląda już jak pustynia. Zadałem to same pytanie w Urzędzie Miasta w Wydziale Gospodarki komunalnej i usłyszałem odpowiedż że pieniędzy wystarcza tylko na stronę parzystą. Szanowna Rado Osiedla a może by tak wpłynąć na włodarzy miasta żeby z uwagi na brak pieniędzy sprzątać ul. Nad torem na przemiennie, raz jedną a raz drugą stronę czyli raz na dwa lata . `
Cytować
 
 
+5 #13 m.telus 2015-02-12 18:47
Pani Hanno, rozumiem że jest Pani z rady osiedla i prowadzi Pani inny portal, na którym wyróżnione są Pani osiągnięcia. Nie rozumiem jednak jak można atakować inną stronę internetową. Zapewniam, że wszystko jest zgodne z prawem a administrator nie ma złych zamiarów i ma prawo do prowadzenia Czyżkówko.pl, ponieważ jest to obszar geograficzny, który można opisywać na różny sposób. Od charakterystyki przyrodniczej po społeczno-ekono micznej, dlatego proszę sobie darować tego typu wpisy, ponieważ nie mają jakiegokolwiek sensu.
Cytować
 
 
+5 #12 Admin 2015-02-12 17:56
A może Pani wyjaśni mieszkańcom dlaczego przez dwa lata tak jak długo istnieje portal nie wpłynęła żadna informacja dla mieszkańców żeby ją na portalu opublikować?
Cytować
 
 
+3 #11 Admin 2015-02-12 17:51
Witam,

Administratorem portalu tak jak i Pani jest mieszkaniec
osiedla Czyżkówko i nie jest to żadna tajemnica jak to Pani twierdzi Portal Czyżkówko,
który sam stworzyłem 2 lata temu z własnej inicjatywy bo już tyle istnieje w sieci i
cieszy się dużym zainteresowanie m ze strony mieszkańców i to Rada Osiedla powinna co juz wskazałem dwa lata temu podjąć współprace lecz tego go tej pory nie zrobiła natomiast
z Pani strony są ciągłe żale, że coś jest nie tak z portalem.
Cytować
 
 
+3 #10 Admin 2015-02-12 17:51
Komentarze aktywuje jak tylko mi na to czas pozwala nic nie jest ukrywane! Na Pani życzenie zrobię sondę na temat pracyRady Osiedla w roku 2014. Co do zgody instytucji proszę poczytać ustawę o instytucjach publicznych na jakiej zasadzie działają i w jakim celu są podawane do opinii publicznej informacje.Napi szę to 5 raz z rzędu, że jak najbardziej zachęcam Rade Osiedla do rozwijania portalu.a i jeszcze jedno proszę również się zapoznać z regulaminem serwisu.
Pozdrawiam tajemniczy Administrator Portalu!
Cytować
 
 
+5 #9 Mieszkaniec 2015-02-12 12:57
http://dzakanowski.blog.pl/2015/01/24/30-mln-na-budowe-drog-osiedlowych-glosowanie/
Cytować
 
 
-4 #8 HannaS 2015-02-06 00:17
Bardzo proszę o
1. podanie do publicznej wiadomości informacji kto jest administratorem tej strony i kontaktu z tą osobą,
2. wyjaśnienie forumowiczom - dlaczego osoba zawiadująca stroną o charakterze wydawało by się publicznym "wstydzi się" ujawnienia swej tożsamości?
3. odpowiedź: Czy Administrator tej strony posiada zgodę wszystkich instytucji, w imieniu których zamieszcza informacje?
4. jaki ma cel w prowadzeniu oceny działalności Rady Osiedla za 2013 rok? Dyżury dla mieszkańców w Radzie Osiedla Czyżkówko w siedzibie przy ul. Łanowej 2 odbywają się w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca. Można przyjść osobiście w godz. 17.00-19.00.
Cytować
 
 
+8 #7 Admin 2014-11-24 18:13
Cytuję Hania:
Strona ta nie powstałą w żaden sposób w uzgodnieniu z Radą Osiedla Czyżkówko. Brak odpowiedzi wynika z faktu utworzenia przez autora strony zakładek dotyczących pytań i forum bez wiedzy Rady.
Rada Osiedla spotyka się z zainteresowanymi mieszkańcami w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w siedzibie przy ul. Łanowej 2. Członkowie Rady pracują społecznie - w przeciwieństwie do radnych Rady Miasta, którzy za swoją pracę otrzymują gratyfikacje finansowe.


Administrator strony jak najbardziej udzieli możliwość uczestniczenia w rozwoju portalu. Serwis powstał dla mieszkańców działa już około dobrych 2 lat. Wdaję mi się, że w obecnym wieku dostęp do internetu to postawa nie widzę
przeszkód żeby Rada Osiedla udzielała się czynnie na portalu i odpowiadała zadanym przez mieszkańców pytaniom.

Pozdrawiam
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież