Ogłoszenia Parafialne 12-01-2014
Ogłoszenia Parafialne 12-01-2014

Ogłoszenia Parafialne 12-01-2014

PDFDrukujEmail

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. Dzisiaj składka na cele remontowe naszej parafii. Obecnie zbieramy ofiary na zrobienie odpowiedniego podjazdu dla wózków inwalidzkich oraz na ekspertyzę uszkodzeń konstrukcji kościoła. Podjazd musi być wykonany wg ściśle określonych przepisów oraz za zgodą konserwatora zabytków i nadzoru budowlanego. Ofiarę do kopert w tym tygodniu złożyło 17 rodzin, na sumę 2830zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  2. Na koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowego Domu Kultury Nr 6, działającego przy naszej szkole, zapraszamy dzisiaj, tutaj do kościoła, 15 minut przed Mszą św. o godz. 10.30.
  3. Dzieci zapraszamy na śpiewanie kolęd przy żłóbku, w przyszłą niedzielę, 20 minut przed Mszą św. o godz. 10.30. Te dzieci, które będę umiały wierszyk lub samodzielnie zaśpiewać kolędę, otrzymają nagrodę.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, 16 stycznia, po porannej Mszy św. – prowadzony przez Apostolstwo Dobrej Śmierci.
  5. Osoby niepełnosprawne i ich rodziny oraz Wspólnota Apostolstwa Chorych – Centrum Ochotników Cierpienia zaprasza na Mszę św. i spotkanie w sobotę, 18 stycznia, o godz. 11.00 do kaplicy w naszym domu parafialnym.
  6. Zbiórka ministrantów w sobotę, 18 stycznia, o godz. 10.00.
  7. Zapraszamy do udziały w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Szczegółowy plan nabożeństw wywieszony jest w gablocie.
  8. Przedszkole Dzieciątka Jezus przy parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej ogłasza zapisy na rok szkolny 2014/15. Szczegółowe informacje można znaleźć w informatorach wyłożonych pod chórem.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tym numerze Przewodnika Katolickiego polecamy: przygotowaniu duchowym d kanonizacji Jana Pawła II, „Orkiestrowe mity świątecznej pomocy”, o Dniu Judaizmu w Kościele, o orszaku Trzech Króli w Bydgoszczy, „Wiara, muzyka, miłość” – o Wojciechu Kilarze, dla rodziców „Czy mamy uczyć dzieci posłuszeństwa?” – jeśli nie nauczymy dziecka posłuszeństwa autorytetom, których intencje są czyste i wynikają z troski o ich dobro, staną się ofiarami pseudoautorytetów, których celem jest zarobek lub władza nad nimi.
  10. Kolęda w dni powszednie rozpoczyna się od godz. 15.30, w sobotę od godz. 13.00, a w niedzielę od godz. 14.00. Z planem kolędy można zapoznać się na ogłoszeniach w gablocie oraz na internetowej stronie parafii. W czasie kolędy nie ma Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Biuro parafialne jest czynne do południa w poniedziałek, wtorek i piątek od godz. 10.00 do 12.00.

Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

Niedziela

12.01.2014

ul. Pszeniczna, ul. Łanowa, ul. Witosławy

ul. Podniebna, ul. Śniegowa

Poniedziałek

13.01.2014

ul. Pod Borem, ul. Przejazd

ul. Karasińska, ul. Zawodzie, ul Borowiacka

ul. Siedlecka działki, ul. Głucha

Wtorek

14.01.2014

ul. Mściwoja (nr parzyste)

ul. Mściwoja (nr nieparzyste)

ul. Świętopełka, ul. Odonica, ul. Sambora, ul. Chełmżyńska

Środa

15.01.2014

ul. Piaśnicka, ul. Skarszewska,, ul. Bruska, ul. Szpęgawska

ul. Chmurna 1, ul. Kórnicka

ul. Chmurna 3

Czwartek

16.01.2014

ul. Chmurna domki

ul. Łubinowa (nr parzyste i nieparzyste) – od początku

ul. Łubinowa (nr parzyste i nieparzyste) – od końca

Piątek

17.01.2014

ul. Żnińska (nr parzyste)

ul. Żnińska (nr nieparzyste)

ul. Chmielna, ul. Gryczana, ul. Jęczmienna, ul. Piwna

Sobota

18.01.2014

ul. Krajeńska, ul. Charzykowska

ul. Lubawska, ul. Wdzydzka, ul. Sępoleńska, ul. Łebska, ul. Kociewska

Niedziela

19.01.2014

ul. Św. Antoniego, ul. Ks. Sychty

ul. Obornicka, ul. Szczecińska

Poniedziałek

20.01.2014

ul. Byszewska (nr nieparzyste) – od początku

ul. Byszewska (nr parzyste) – od początku

ul. Byszewska (nr parzyste i nieparzyste) – od końca

Jeżeli komuś nie pasuje termin kolędy, może umówić kolędę w dodatkowym terminie, tj. na piątek 31 stycznia.

Ks. Janusz Konysz - proboszcz

niedziela, 12 stycznia 2014 22:02