usługi

Naprawa pomp hydraulicznych i proces naprawy

regeneracja pomp hydraulicznych
5/5 - (5 votes)

Konstrukcje hydrauliczne są stosowane od dawna w różnych dziedzinach produkcji, są one wykorzystywane wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża siła w urządzeniach, takich jak dźwigi samochodowe, koparki, wywrotki, ciągniki, platformy wiertnicze, mechanizmy magazynowe i zdejmowane urządzenia hydrauliczne dla różnych maszyn specjalnych.

Pompa hydrauliczna jest urządzeniem, które zamienia energię cieczy na energię mechaniczną, która jest następnie uruchamiana przez wałek roboczy. Wał obraca się i sprawia, że maszyna wykonuje swoją pracę.

Rodzaje modeli pomp hydraulicznych to:

  • tłokowa;
  • obrotowa;
  • płytkowa;
  • śrubowa;
  • tłok osiowy;

Naprawa pomp hydraulicznych

Przed naprawą pompy hydraulicznej konieczne jest jej zdiagnozowanie. Regeneracja pomp hydraulicznych i ich diagnostyka obejmuje bezwzględną analizę całego urządzenia, dokładne badanie, pomiar zużytych części itp. Na podstawie wyników diagnostyki wyciąga się wniosek o rodzajach prac wymaganych do przywrócenia sprawności sprzętu.

Awarie pomp hydraulicznych i proces ich naprawy

Aby wydłużyć żywotność pompy hydraulicznej, należy ściśle przestrzegać instrukcji jej działania. W przeciwnym razie doprowadzi to do nieuniknionych awarii i znacznie skróci żywotność układu hydraulicznego. 

Przyczyny awarii:

  1. naruszenie zasad działania pomp hydraulicznych z tłokami osiowymi;
  2. zły dobór olejów, filtrów i płynów lub wymiana olejów z opóźnieniem;
  3. przedwczesna eliminacja przecieków w układzie hydraulicznym;
  4. stosowanie niestandardowych części o nieodpowiednich parametrach;
  5. błędna lub nieprawidłowa instalacja sprzętu.

 

Naprawa siłowników hydraulicznych

Specjalistyczna firma naprawia siłowniki hydrauliczne w niskich cenach w Polsce. Możesz zlecić wszelkiego rodzaju prace przy renowacji prętów, tulei i innych elementów siłownika hydraulicznego. Naprawiane są sprzęty takich firm jak: Caterpillar (CAT), JCB, Hitachi , Fuchs , Liebherr , Komatsu i innych. marek. Siłownik hydrauliczny jest wyjmowany z osprzętu specjalnego i przenoszony do bazy naprawczej . Diagnostykę można wykonać zarówno w bazie naprawczej, jak i u klienta.